KontaktPostkastOpiinfosysteemPraktikabaasMoodleFacebookPicasa
Kutse heast koolist

First Work Experience from Europe

Õpirändeprojekt "First Work Experience from Europe" 2013/2014 õ-a.

Täiskasvanute koolituse osakonna õpirände projekt - First Work Experience from Europe raames viibisid kosmeetikud Helen Valgepea ja Kairi Kullas ning juuksurid Kätlin Müller ja Juta Ränk 28 päeva välispraktikal Soomes ja Saksamaal. Kosmeetikud viibisid praktika ajal Soomes  väikeses linnas nimega Pieksämäki, kus asub meie koostööpartner Etelä-Savon ammattiopisto. Antud kool pakub samuti kosmeetiku õpet ja tüdrukutel oli võimalus esimesel nädalal tutvuda antud eriala tundidega ja õppetööga meie partnerkoolis. Ülejäänud aja praktikast toimus Outi ja Riina Kauneuspiste ilusalongis, mis asus kesklinnas ning  oli armas ja hubane salong, kuhu kõik olid alati oodatud. Salongis toimuv praktika andis palju uusi kogemusi, mille käigus omandati  uusi töövõtteid. Praktikandina anti neile võimalus teha  pediküüre, maniküüre, näohooldusi, depilatsioone, üldmassaaži ja kätemassaaže. Samuti said tüdrukud proovida näohooldust ultraheliaparaadiga ning laavakivimassaaži, mis oli neile esmakordne kogemus. Tüdrukud hindasid kõrgelt külalislahkust, mis neile osaks sai nii kooli, kui ka salongis töötavate inimeste poolt. Juuksuri eriala õpilased Kätlin Müller ja Juta Ränk viibisid praktikal Saksamaal linnas nimega Erfurt. Tüdrukutel oli samuti võimalus viibida juuksuri eriala tundides Ernst- Benary ametikoolis ning teha oma praktika juuksurisalongis Suite 406. Praktikaettevõte on väga ilus ja moodne, mis asub kesklinnas ning on üks kallimaid salonge Erfurtis.  Salong  on orienteeritud ainult looduslikule lähenemisele, sest töötavad Aveda toodetega. Suhted juhendajaga ja kaastöötajate olid suurepärased ning tüdrukutele tehti ettepanek koostööd jätkata ja peale praktikat sinna tööle tulla.

Salongi töötajad olid väga sõbralikud ja abivalmid ning neil oli võimalus läbida tootekoolitus, vaadata õppefilmi Vidal Sassooni eluloost ning läbida joogakoolitus koos salongi juhatajaga.  Lisaks uutele tutvustele ja sõpradele, sain tüdrukud juurde ka palju uusi julgust ja uusi töövõtteid ning meetodeid.

Tüdrukud pidasid oma praktika ajal ka blogi, millega on võimalik tutvuda http://mustjavalgekoer.blogspot.de . Lisaks kirjutas Erfurti kohalik leht nendest artikli, kus kiideti nende kompetentsi ja rõõmsameeldust.

Peeglike peeglike: Kätlin Müller ja Juta Ränk tööhoos.

Lisaks juuksuri ja kosmeetiku eriala õpilastele viibisid välispraktikal veel 3 hooldustöötaja eriala õpilast Soomes Omnias;  1 majandusarvestuse ja maksunduse eriala õpilane ja 2 sekretäritöö eriala õpilast Soomes SATAEDUs ja 2 ärikorralduse eriala õpilast Saksamaal Burgdorfis ning2 rätsepatöö õpilast Soomes Hyrias.

Kõik õpirände projektis osalejad olid praktikaga väga rahul ja soovitavad sellist kogemust kõigile, kuna praktika välisriigis annab võimaluse laiendada oma silmaringi, arendada on keeleoskust ning saada palju tutvusi.

PÄRNUMAA KUTSEHARIDUSKESKUS | Niidupargi tn 8//12 | Pärnu | 80047 | tel +372 4427888 | parnumaa[at]hariduskeskus.ee